Весільна фотосесія Кріса і Калліопи

     Фотосесія проходила на прекрасному білосніжному острові Санторіні, в Греції. Зйомка проходила на початку листопада і це ідеальний час для фотосесії на Санторіні. Вже не так спекотно, як влітку, температура приблизно 25 градусів. Туристів дуже мало і це плюс для фотосесії, що ніхто не заважає і без проблем можна дістатися до найкрасивіших місць для фотосесії.

     Зйомка проходила два дні, так як на заході у нас було мало часу для фотосесії, пізно почали і швидко вже потемніло. Тому ми ще вранці дознімали.

     Кріс і Калліопа - чудова пара, з ними легко було працювати, вони веселі, люблять один одного, тому вийшло зробити багато красивих емоційних і чуттєвих фото.

Wedding photosession Chris and Kalliopi. 

     Photosession was held on the beautiful, white-sided island of Santorini, in Greece. Photosession took place in early November, and this is the ideal time for a photosession at Santorini. It's not so hot as in the summer. The temperature is about 25 degrees. Tourists are very few and this is a plus for a photosession: no one interferes, and without problems can be reached to the most beautiful places for a photosession. 

     Photosession was held two days, since at the time we had a little time for a photosession, it was late and quickly darkened. Therefore, we finished on the morning.

     Chris and  Kalliopi are a wonderful couple. It was easy to work with them. They are funny, loving one another, so it turned out to make a lot of beautiful emotional and sensual photos.